ПОЛИТИКА: „Мој свет“ – живописни стил урбане наиве ауторке Маје Чуровић
05 јун 2026Читамо у онлајн издању ПОЛИТИКЕ о изложби слика „Мој свет“ ауторке Маје Чуровић, отвореној у Ранчићевој кући, галерији Центра за културу Гроцка.
Портал за уметност „SEEcult“ најављује изложбу „ЛИКОВНО ПУТОВАЊЕ“ 2020 у Ранчићевој кући - годишња смотра дечјих радова (22.1 -12.2.2021.) насталих на Ликовној радионици установе.
- Поставка обухвата одабир најуспешних остварења чији су творци деца и ученици школа у три насеља Општине Гроцка - у Гроцкој, Врчину и Калуђерици, узраста од 6 до 11 година. Радионицу Установе успешно су водиле сликарке Марион Дедић и Мика Ловре, а креативни радови нашли су се и на дечјим изложбама широм Србије.

Вест се може прочитати и на SEEcult порталу за културу .
Читамо у онлајн издању ПОЛИТИКЕ о изложби слика „Мој свет“ ауторке Маје Чуровић, отвореној у Ранчићевој кући, галерији Центра за културу Гроцка.
У особени свет старе вароши Гроцке крај Дунава уселила се самостална изложба слика „Мој свет“ ауторке Маје Чуровић која је отворена у чувеној Ранчићевој кући
Позивамо Вас на представљање књиге „Хоризонти смисла“ разговора са проф. др Дарком Танасковићем. Летња сцена Ранчићеве куће, субота 30. мај 2026. са почетком у 13 часова.
Представљање књиге „Хоризонти смисла“ разговора са проф. др Дарком Танасковићем биће уприличено 30. маја 2026. године у 13h на летњој сцени Ранчићеве куће у Гроцкој.