БОРАЦ ЗА ЋИРИЛИЧНО ПИСМО И РОДОЉУБ – др Александар Ђ. Костић
Проф. др Александар Костић, знаменити научник, носилац Легије части и истакнути родољуб, добровољац у Првом св. рату, био је велики борац за ћирилично писмо.
Проф. др Александар Костић, знаменити научник, носилац Легије части и истакнути родољуб, добровољац у Првом св. рату, био је велики борац за ћирилично писмо.
Центар за културу Гроцка је у сарадњи са Центром за урбани развој и студијом за дигиталне технологије OCOLO наставио 3Д снимање одабраних културних локација.
За часопис Српске лекарске коморе, о проф. др Смиљи Костић Јоксић пише Зорица Атић.
Гроцка доживљава интензивнији развој као трговачки и привредни центар области после 1815. године, након повратка становништва и стабилизовања политичких прилика у Србији
Стручни тим Центра за урбани развој, у саставу археолога и антрополога, предвођен археологом Радетом Милићем са којим Центар за културу Гроцка остварује дугогодишњу
Археолози из Републичког завода за заштиту споменика културе и Музеја Града Београда, Мирјана Благојевић и Милош Спасић, посетили су Ранчићеву кућу.
ТРЕШЊА ДОКТОРКА је права воћна успомена на гинеколога краљице Драге, др Јована Јовановића, и долазак трешње у Србију - и то преко варошии Гроцке.
Прилог из општине Гроцка обухвата изјаву председника ГО Гроцка Драгана Пантелића у оквиру најаве планираних радова на обнови вредних културних добара.
Сачувано традиционално, варошко градитељство српске престонице није равномерно распоређено по београдским општинама.Од укупно 48 старих објеката означених као културна
Варош Гроцка је административни, трговачки и културни центар Општине Гроцка, данас једне од седамнаест београдских општина.